امروزه جاروبرقی را می توان در هر منزلی پیدا کرد، چرا که امروزه دیگر جاروبرقی های مدرن جای جارو های دستی را گرفته اند و کمتر کسی علاقه به استفاده از جارو های دستی را دارد، اما اگر قصد خرید جاروبرقی دارید اما در میان برند های مختلف گراه شده اید اما نمیدانید که چه جاروبرقی ای بخرید و سوال جاروبرقی چی بخریم در ذهن شما مطرح است می توانید در مقاله راهنمای خرید جاروبرقی با ما همراه باشید و با بهترین جاروبرقی های موجود در بازار آشنا شوید.

هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • برای خرید یک جاروبرقی خوب با قیمت مناسب اولین و مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنیم قدرت موتور جاروبرقی و یا همان میزان مکندگی جارو است.
 • کمترین قدرت موتور 1600 وات و بیشترین قدرت موتور 3500 وات برای مصرف خانگی است.
 • ویژگی دیگری که هنگام خرید بد نیست به آن توجه کنیم میزان مصرف انرژی آن است.
 • جاروبرقی به عنوان وسیله ای که ممکن است بارها در طول هفته و ساعت ها در طول روز برای سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرد هر چه میزان مصرف انرژی کمتری داشته باشد یقینا قبض برق ارزان‌تری را در پی دارد.
 • قابل حمل بودن و سبکی جاروبرقی از دیگر ویژگی های مثبتی است که بهتر از جارو برقی که انتخاب میکنید داشته باشد.
 • هنگام خرید حتما از فروشنده بخواهید تا جارو را برای شما امتحان کند تا میزان صدا را بسته به تشخیص خودتان تجربه و انتخاب کنید و در این زمینه صرفا به گفته فروشنده مبنی بر بی صدا بودن دستگاه اعتماد نکنید.

جاروبرقی خوب چی بخریم؟

سوال بسیار خوبی پرسیدید. با اینکه انتخاب یک جاروبرقی بر اساس معیار های افراد متفاوت است، اما نکات به خصوصی وجود دارند که در هنگام خرید جاروبرقی حتما باید به آنها دقت نمایید. برخی از مهم ترین نکات هنگام انتخاب یک جاروبرقی خوب عبارتند از:

 • بودجه ای که برای خرید جاروبرقی در نظر گرفته اید.
 • قدرت و مکش جاروبرقی
 • گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش دستگاه
 • ظرفیت جاروبرقی

میزان پولی را که می خواهید در بلند مدت برای خرید جاروبرقی هزینه کنید را محاسبه نمایید:

این استدلال وجود دارد که از نظر مالی جاروبرقی بدون کیسه کی تواند در مقایسه با جاروبرقی کیسه دار به صرفه تر باشد اما دلیل آن چیست و چرا چنین چیزی را بیان کردند و دلیل آن چیست؟

 • همانطور که قبلا هم خاطرنشان گردید یکی از ویژگی های جاروبرقی های کیسه دار تعویض کسیه آن است و این می تواند در بلند مدت هزینه های زمانی و مالی زیادی را در اثر تعویض دوره ای آن برای مصرف کننده به بار آورد.
 • از این رو می توان جاروبرقی های بدون کیسه را منبعی برای ذخیره هزینه های زمانی و مالی در نظر گرفت.
 • اما در طرف مقابل تعویض فیلتر جاروبرقی های بدون کیسه هزینه ای است که در نظر خیلی از افراد پنهان می ماند.
 • دلیل آن هم این است که این جاروبرقی ها به دلیل فاقد کیسه بودن دارای فیلتر های قدرتمند و با نفوذ پذیری بسیار کم در برابر ذرات گرد و غبار هستند که این عامل باعث می شود در بلند مدت این فیلترها کارایی خود را از دست دهند و شما را ملزم می کند هر چند وقت یکبار عمل تمیزکاری فیلترها را انجام داده و یا در صورت امکان تعویض آنها را تعویض نمایید.

  انتخاب جاروبرقی خود را بر اساس میزان قدرت و کشش آن انجام دهید.
  به طور کلی جاروبرقی های کیسه دار دارای قدرت مکش به مراتب بالایی هستند و این حالت برای مناطقی از منزل که دارای فرش ضخیم و پرزدار می باشند و یا آن دسته از افرادی در منزل خود از حیوانات خانگی استفاده می کنند، می تواند بسیار مفید باشد. اما اگر شما از جاروبرقی فقط برای سطوح سخت استفاده می نمایید لازم نیست از این جاروبرقی ها استفاده نمایید، در همین راستا در این بخش از راهنمای خرید جاروبرقی باید توجه به خصوصی به قدرت مکش جاروبرقی خود داشته باشید.
  •  اگر ما از جاروبرقی های کیسه دار استفاده می کنید و با مکش پایین آن مواجه شدید نگران نباشید.
  • این اتفاق در بیشتر موارد به دلیل پر بودن ظرفیت کیسه آن بوده و لازم است تا تخلیه گردد .
  • پس سفارش آی پی امداد به شما این است تا حد امکان و به صورت دوره ای کیسه جاروبرقی خود را چک کرده و در صورت پر بودن آن را تخلیه نموده و یا در صورت معیوب بودن آن را تعویض نمایید.

هنگام خرید به طول سیم جاروبرقی دقت فرمایید !

اگر از دسته افرادی هستید که دوست ندارید هنگام جارو کردن مدام سیم برق را جابجا کنید تا به محل مورد نظرتان نزدیک تر شود هنگام خرید حتما به طول سیم برق جارو توجه لازم را داشته باشید. طول سیم جاروبرقی به طور استاندارد حدود 2 تا 3 متر است که با جستوجوی بیشتر در بازار ممکن است جاروبرقی با طول سیم 4 متر نیز پید اکنید.

از آن جایی که کاربری جاروبرقی ها محدود به سطح فرش، موکت و سرامیک نمی شود، داشتن لوازم جانبی و برس های مختلف برای تمیزی شیارها و بخش های دور از دسترس مبلمان نیز از جمله نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

 

جاروبرقی با کیسه بخریم یا بدون کیسه ؟

در این بخش از مقاله راهنمای خرید جاروبرقی به این نکته مهم میپردازیم که جاروبرقی با کیسه بخریم یا بدون کیسه؟ این سوالیست که خیلی از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. اینکه جاروبرقی های پاکت دار بهترند یا بدون پاکت.

خوب است بدانید که این دو ویژگی ملاک برتری یکی بر دیگری نیست و هر کدام از آنها طرفداران و مخالفانی دارند. اما این شما هستید که با در نظر گرفتن شرایط ویژه خود بهترین انتخاب را برای خود رقم می زنید. در ادامه مطلب به توضیح و بررسی ویژگی های انتخاب جاروبرقی کیسه دار و بدون کیسه خواهیم پرداخت:

از بین جاروبرقی های مخزن دار و پاکت دار کدام یک آسیب کمتری به محیط زیست میزنند؟

به طور کلی جاروبرقی ها این خصوصیت را دارند تا کمترین آسیب زیست محیطی را به محیط پیرامون خود وارد نمایند. زیرا طراحی آنها به گونه ای انجام شده است که قابلیت جذب مواد زائد را داشته و نمیتوانند خاصیت دافعه آن مواد را داشته باشند.

 • اگر خود پاکت جاروبرقی را یک زباله در نظر بگیریم، میتوان گفت جاروبرقی های پاکت دار زباله بیشتری تولید میکنند.
 • اما به این نکته نیز باید توجه کرد که پاکت های جاروبرقی به نسبت مخزن ها دیر تر پر میشوند و در مدت زمان بیشتری آشغال ها را در خود نگه میدارند.
 • اما پس از هر بار استفاده از جاروبرقی های مخزن دار و به محض پر شدن مخزن باید آن ها خالی نمایید.

آیا گرد و غبار باعث تداخل در سیستم تنفسی شما می شود؟ پیشنهاد ما به شما خرید جاروبرقی کیسه دار است!

غالبا این توصیه برای کسانی که از بیماری های تنفسی مانند آسم رنج می برند، وجود دارد که از جاروبرقی های کیسه دار استفاده نمایند. این به دلیل برخورداری اکثر کیسه ها از مواد ویژه ای است که قابلیت ذخیره سازی ذرات را در راندمان بالا هوا فراهم می سازد.

 • همانطور که گفته شد اکثر جاروبرقی های کیسه دار دارای فیلترهای با توان گنجایش ذرات در راندمان بالا می باشند.
 • اما با این حال قابلیت اضافه کردن لایه محافظتی اضافی به این فیلتر ها وجود دارد تا افرادی نسبت به سلامتی خود حساس می باشند از آن استفاده نمایند.

* گرد و غبار خارج شده از تخلیه کیسه جاروبرقی به مراتب کمتر از تخلیه جاروبرقی های بدون کیسه می باشد.

* زمانی که ظرفیت جاروبرقی های بدون کیسه محدود می شود افرادی که حساسیت ویژه ای به گرد و غبار دارند بیشتر در معرض آلرژن ها قرار می گیرند.

* تخلیه جاروبرقی های مخزن دار یا بدون کیسه وقت گیر است.

* مزیت جاروبرقی های کیسه دار در مقایسه با نوع بدون کیسه آن این است که می توان آنها را در هر زمان تخلیه کرد ولی این برای جاروبرقی های بدون کیسه صدق نمی کند و شما بعد استفاده ملزم به تخلیه آن هستید تا بتوانید در دفعه بعدی از آن به نحو مطلوب استفاده نمایید.

نکته آخر: اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به تخلیه کیسه جاروبرقی اهمیتی قائل نیستید بهتر است از جاروبرقی های بدون کیسه استفاده نمایید. تخلیه نکردن به موقع کیسه آسیب های جدی به جاروبرقی شما وارد میکند.

همچنین شما میتوانیدجاروبرقی های موجود در فروشگاه لوازم خانگی مرزچه را مشاهده و خرید نمایید.